Právě vyšlo

Tepelná čerpadla

6. 6. 2013, 13:34 | Diskuze (0)


navigation iconNacházíte se: cerpadla-cerpadla.eu » Levná tepelná čerpadla
Levná tepelná čerpadla
Tepelná čerpadla diskuze
Partnerské weby

Zrcadla, zrcadlové stěny a ohýbaná skla ze sklenářství Acera. Latexové matrace dokonale kopírující tvar Vašeho těla. matrace 120x200 sekční garážová vrata výprodej panska bunda z kozenky

Zavoláme Vám

Levná tepelná čerpadla

Levná tepelná čerpadla

6. 6. 2013, 13:34

Pochybujete snad? Čtěte dál a přesvědčete se o tom, že je to tak. I vy si můžete dovolit tepelné čerpadlo! A nejen, že si ho můžete dovolit! Čtěte dál a zatoužíte po něm. Ušetří totiž vaši peněženku i životní prostředí!

Tepelná čerpadla levně

Otázku dostupnosti tepelných čerpadel lze pochopit dvěma způsoby. Jednak je tu problematika finanční dostupnosti tepelných čerpadel, jednak je třeba vyřešit otázku dostupnosti zdroje tepla pro tepelné čerpadlo. Začneme odpovědí na druhou otázku. Podle zdroje tepla rozdělujeme několik základních typů tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla vzduch/voda, voda/voda a tepelná čerpadla země/voda.

Dostupná tepelná čerpadla

Abychom si mohli pořídit tepelné čerpadlo, musíme mít samozřejmě k dispozici zdroj tepla, které hodláme odčerpávat. Vodní zdroj je sice nejefektivnější, protože voda si nejlépe drží stálou teplotu – nezávisle na okolních podmínkách. Ne každá domácnost má však v dosahu studnu, na kterou by tepelné čerpadlo mohlo být napojeno. Samozřejmě pokud naopak jste majiteli studny, určitě volte tento typ, protože jeho vysoká efektivita jistě nejrychleji vynahradí počáteční investice. Typ tepelného čerpadla, které čerpá teplo ze vzduchu či země, je dostupný pro každého.

Teplo ze země a vzduchu

Oba tyto typy tepelných čerpadel fungují na podobném principu. Základem je potrubí naplněné vodou, které vede pod zem nebo jednoduše ven, kde ze země či vzduchu čerpá teplo. Samozřejmě vás asi napadlo, že efektivita těchto typů tepelných čerpadel je nižší než u čerpadel tepla z vody. Vzduch i země totiž nejsou zdaleka tak teplotně stálé. Zjednodušeně řečeno, v zimě jsou tato tepelná čerpadla méně účinná. Jejich pořizovací náklady jsou ale vzhledem ke snadné dostupnosti zdroje tepla nižší.

Tepelná čerpadla jsou tedy dostupná, ale proč je chtít?

Máme tedy ujasněno, že tepelná čerpadla jsou dostupná všem. Proč je ale chtít? Pořizovací náklady sice nejsou zanedbatelné, jsou ale velmi rychle návratné v podobě ušetřené energie a nezávislosti na rostoucích cenách za energii elektrickou a teplo získané z fosilních paliv. Navíc tepelná čerpadla pracují zcela bez emisí a odpadních látek. Udělejte tedy radost sobě i přírodě a dovolte si tepelné čerpadlo!
Zobrazení: 32129 Hodnocení:Poslední názory
celkem komentářů: 0
diskuze

Podobné články